AKCE "Letní pecky poznej všecky"

zveřejněno 3.6.2013

Dovolujeme si Vás upozornit na možnost vyzvednout si v nejbližším Informačním centru vandrovní knížky, které žákům naší školy a jejich rodinám umožní zapojit se do soutěže s názvem Letní pecky poznej všecky. Více o soutěži se dozvíte na krajském portálu Klíč ke vzdělání 

 

Velká cestovatelská soutěž Letní pecky, poznej všecky, zaměřená tentokrát na tradice Pardubického kraje, odstartuje v sobotu 1. června. Druhý ročník akce, které se loni zúčastnilo několik tisíc soutěžících, opět pořádá Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Pardubickým krajem. Letos přichystaly několik novinek. V Perníkové chaloupce v Rábech u Pardubic je dnes představil krajský radní René Živný a zástupci jednotlivých turistických oblastí kraje. První cenou je let historickým dvouplošníkem.

 „Soutěž je perfektní příležitost, jak spojit propagaci Pardubického kraje, cestovního ruchu, sportu, volnočasových aktivit a letos i informatiky. Abych sám přispěl a šel příkladem, rozhodl jsem se navštívit každé soutěžní místo osobně, a to na kole,“ prozradil svůj odvážný plán René Živný, radní pro za cestovní ruch, sport a informatiku a reprezentační trenér bikrosu v jedné osobě.

Prázdninová soutěž je založena na principu sbírání razítek do vandrovní knížky. Aby se soutěžící dostali do slosování o bohaté ceny, stačí shromáždit pět razítek z 22 možných. Vyhrát mohou kromě výše zmíněného letu historickým dvojplošníkem či ubytování v Tvrzi Orlice například projížďku v kočáru v hřebčíně Slatiňany či rodinné vstupenky do Muzea v přírodě na Veselém Kopci, tvrzí Bouda a Hůrka na Králicku nebo Berlovy Vápenky v Závraci. Vandrovní knížky jsou k dispozici v každém infocentru v Pardubickém kraji i na všech 22 vybraných památkách. Samozřejmě je možné je stáhnout na stránkách Pardubického kraje a Destinační společnosti Východní Čechy.

„Letos jsme nově přidali ještě druhou doplňkovou soutěž, která se jmenuje Vyfoť kód &vyhraj tablet,“ upozorňuje radní Živný.Zúčastnit se může každý, kdo má „chytrý“ telefon s mobilním připojením na internet a v něm aplikaci na čtení QR kódů. „Na soutěžním místě pomocí aplikace vyfotí samolepku s kódem a v telefonu se mu objeví otázka vztahující se k tomuto místu. Autor nejvíce správných odpovědí vyhraje multimediální tablet,“ dodal radní.


Společným jmenovatelem letošního výběru 22 turistických destinací, které se do soutěže Letní pecky, poznej všecky zapojily, jsou tradice Pardubického kraje. Proslulou výrobu perníku představí jeho muzeum v Rábech u Pardubic. Chov koní a tradici dostihů reprezentují Národní hřebčín Slatiňany a Dostihové závodiště Synthesia Park. Folklórní tradici připomenou Veselý Kopec a Betlém Hlinsko. Divadelní historii zastupuje Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Hudební dědictví mohou návštěvníci poznat v expozici Rodný byt Bedřicha Smetany v Litomyšli. Vojenskou tradici potkají návštěvníci ve Vojenském muzeu v Králíkách.

Sbírat razítka a odpovídat na otázky z QR kódů je možné od 1. června až do 23. září 2013. Více informací o soutěži najdete nawww.pardubickykraj.cz.

Razítka můžete dostat na následujících místech:

 

Pexeso ke stažení (970.5 kB) Dokument ve formátu PDF  
Vandrovní knížka ke stažení (131.9 kB) Dokument ve formátu PDF  
ZŠ Bratranců Veverků