DOČASNÝ AZYL ŠKOLÁKŮM ze ZŠ Závodu Míru

zveřejněno 12.7.2013

Děti ze ZŠ Závodu Míru budou dočasně umístěny na naší škole.

Pardubická radnice začala opravovat základní školu na sídlišti Závodu Míru. Během prací se však v použitých materiálech našel rakovinotvorný azbest. Radní tak musí do září najít místo pro 550 školáků.

Za zdmi učeben školy na sídlišti Závodu míru je rakovinotvorný azbest. "Zahájení opravy školy přineslo nepříjemné překvapení. Stavbaři totiž pod pláštěm budovy postavené v roce 1979 objevili materiál obsahující azbest. Nález zkomplikuje stavbu i provoz školy," uvedla mluvčí radnice Nataša Hradní. 
 
Město nyní připravuje plán, jak rozmístit 550 žáků základní školy do ostatních zařízení. "Po dohodě s řediteli škol počítáme s tím, že prvňáčci najdou azyl v ZŠ Štefánikova, ostatní děti z prvního stupně ve škole Bratranců Veverkových (cca 275 žáků) a druhý stupeň (zhruba 200 školáků) v základní škole na Dubině". Lze odhadovat, že děti budou muset chodit do náhradních škol celé září a říjen. Otázka však je, jaká bude realita. Vše záleží na tom, kolik azbestu odborníci ve zdivu školy najdou", uvedl náměstek primátorky Jindřich Tauber.
ZŠ Bratranců Veverků