Informace a organizační pokyny pro účastníky akce a jejich zákonné zástupce

UBYTOVÁNÍ:
Všechny děti budou ubytovány v pokojích s vlastním sovciálním zařízením ve zděné budově na pokojích po 2 až 5. Lůžkoviny jsou zajištěny.

STRAVOVÁNÍ:
Začíná večeří v den příjezdu a končí obědem v den odjezdu. Děti se budou stravovat v zařízené zděné jídelně. Bude podávána snídaně spolu s dopolední svačinou (ovoce, zelenina), oběd, odpolední svačina a večeře. Na požádání dostanou děti druhou večeři. Pitný režim je zajištěn po celý den.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ:
Odpovídá běžným standardům v souladu s platnými vyhláškami. Ve sprchách je k dispozici teplá voda, toalety jsou vybaveny běžnými hygienickými potřebami.

DOPRAVA:
Doprava je zajištěna autobusem z Pardubic a je zahrnuta v ceně tábora. Doprovod účastníků při cestě do tábora i zpět je zajištěn se zdravotníkem. Odvoz zavazadel bude zajištěn. Přesné informace o dopravě budou zveřejněny.

VYBAVENÍ DĚTÍ:
Veškerá zavazadla dětí označte visačkami se jménem a adresou. Dětem jednotlivé věci označte. Při výběru oblečení a vybavení upozorňujeme na možnost chladného a deštivého počasí. V chatě není možnost dětem prát prádlo ani ostatní ošacení. Doporučené vybavení na tábor je uvedeno níže. Je nutné, aby si děti přivezly vlastní šátek a čepici s kšiltem, které budou využívány (mimo jiné) i při hrách. Zvažte, zda je nezbytně nutné děti vybavit elektronikou a jinými cennostmi. Cenné věci (peníze, fotoaparáty, přehrávače, mobily apod.) je možné uschovat u oddílových vedoucích. Za ztrátu neuschovaných cenných věcí bohužel nemůžeme ručit. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny. Používání mobilních telefonů bude v průběhu programu omezeno, protože často dochází ke ztrátám a poškozením. V době volna (viz režim dne) mohou děti používat mobilní telefon bez omezení. Doporučené kapesné je cca 400,- Kč. Sladkosti si mohou děti vzít, avšak v rozumném množství a s ohledem na teplé letní počasí. V kiosku budou mít možnost zakoupit si drobné občerstvení.

DŮLEŽITÉ POKYNY:
Každý účastník odevzdá před odjezdem na tábor tyto doklady: vyplněné Prohlášení (tzv. „bezinfekčnost“ - ne starší než 24 hodin - možno stáhnout na webu školy v sekci „formuláře”), prohlášení o způsobilosti (lékařské potvrzení ne starší než 1 rok), kopii kartičky zdravotní pojišťovny, zdravotní očkovací průkaz a užívané léky (označené jménem dítěte a způsobem užívání).

ADRESA TÁBORA:
Hotel Vápenka, jméno dítěte, Horní Albeřice 13, 542 26 Horní Maršov

Prosíme, abyste zvážili nutnost návštěv dětí. Rádi vás uvítáme, ale stesk zejména těch menších (a nenavštívených) dětí se pak obtížně zvládá. Návštěvy mohou narušit nejen celý táborový program, ale zároveň i hygienická opatření v táboře.

STANDARDNÍ VYBAVENÍ NA TÁBOR:

• 12x spodní prádlo
  • 10x ponožky slabé, 5x ponožky teplé
  • 5x tričko krátký rukáv
  • 3x tričko dlouhý rukáv nebo flanelová košile
  • 2x oděv na spaní
  • 3x kraťasy
  • 1x plavky
  • 2x slabé tepláky nebo šusťáky
  • 2x silnější tepláky nebo šusťáky
  • 2x teplá mikina
  • 1x bunda šusťáková impregnovaná
  • 1x čepice s kšiltem a šátek (obojí povinně!)
  • 1x pantofle (přezůvky)
  • 2x sportovní obuv
  • 1x kožené boty pevné zavazovací (na túry)
  • 3x ručník
  • 1x osuška
  • 1x pláštěnka (funkční, celistvá s kapucí)
  • 1x pevná PET láhev 0,5 – 1litr (ne větší)
  • 1x batůžek (do kterého se vejde pláštěnka,
  • PET láhev, svačina)
  • 1x brýle sluneční (popř. i náhradní dioptrické)
  • kompletní toaletní a hygienické pomůcky (pasta na zuby, kartáček, mýdlo, šampón, krém na ruce, opalovací krém, jelení lůj, repelentní přípravek, ...)
  • psací potřeby, poznámkový blok, pastelky, nůžky s kulatou špičkou, obálky, známky, ...
  • hry pro volné chvíle (karty, stolní hry aj.)
  • oblíbenou knihu
  • nutné léky v dostatečném množství (označené a popsané v uzavřeném obalu)
  • DŮLEŽITÉ: 1x šátek a 1x čepice s kšiltem (užití i ke hrám!)