Kořenov 2015

Tábor se nachází v klidném prostředí uprostřed lesů a luk v malebné a nedotčené přírodě na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš v obci Kořenov, jen pár kilometrů od známého turistického centra Harrachov. Nově zrekonstruovaná horská chata je jako stvořená pro pořádání táborů, škol v přírodě a jiných skupinových akcí. Od prvního okamžiku budou návštěvníci unešeni krásou okolní přírody a chata je nadchne originálním horským stylem.
Prostor tábora je dostatečně velký, a proto umožňuje hraní různých her, ale i klidné posezení v přírodě. Areál nabízí ke sportovnímu vyžití louku, malé hřiště na míčové sporty, trampolínu a prolézačky pro menší děti. Kapacita zařízení je cca 120 osob.

Obec Kořenov je pro svoji strategickou polohu vyhledávaným rekreačním střediskem. Blízké okolí nabízí turistické stezky různé náročnosti, naučné stezky s krásnými přírodními scenériemi a cyklostezky. Dalšími atraktivními cíli v okolí jsou železniční muzeum v Kořenově, ozubnicová železnice, sklářská osada Jizerka, vyhledávané středisko Harrachov s několika muzejními expozicemi, Protržená přehrada, kozí farma v Pěnčíně, dominanta kraje - rozhledna Štěpánka, Mumlavské vodopády, vodopády na Černé Desné a mnoho jiných zajímavostí.

Pro děti je již tradičně připraven pestrý a všestranně rozvíjející program, ze kterého si odnesou mnoho zážitků a zkušeností a nepoznají při něm nudu. Samozřejmostí je i tematicky zaměřená etapová hra a celodenní výlet. O děti se postarají spolehliví a prověření vedoucí.