Zprávy vedení

Vážení rodiče a příznivci našeho tábora :)

Tábor je zdárně za námi. Jako motiv celotáborové etapové hry jsme použili místní legendu o víle Izeríně. Celkově jsme odehráli 14 etap zaměřených zejména na získání vědomostí a dovedností a také na pohyb. Celotáborovou hru jsme vyhodnotili a děti za odměnu dostaly nádherné dorty. Ve druhém táborovém týdnu jsme absolvovali celodenní výlet - věku dětí a jejich kondici jsme přizpůsobili několik tras. Ty vedly přes atraktivní místa jakými jsou rozhledny Bramberk, Nisanka, Černá Studnice a Tanvaldský Špičák. Připravili jsme pro děti dvě tematické noční hry zaměřené zejména na plnění úkolů (při hrách se nestrašilo). Obě se konaly v areálu tábora tak, abychom byli schopni zajistit bezpečnost dětí. Oddíloví vedoucí měli pro děti připravený bohatý a pestrý program připravený dle jejich věku.

Ve druhé půli tábora se nám již vyhnuly i úrazy, přesto do budoucna prosíme, abyste děti vybavovali pevnou šněrovací obuví s kvalitní pevnou podrážkou a vyššími ponožkami (přes kotníky). Některé děti také neměly dostatečné množství spodního prádla, objevil se také případ, že dítě mělo pouze jedny tepláky, což je na tábor (i při horkém počasí) velice málo.

Vzhledem k velkému zájmu o tábor jsme se po dvou letech opět rozhodli pro změnu lokality. Se stejným provozovatelem (občanské sdružení Ferien) plánujeme přesun tábora s veverkami na jeho jiné zařízení, které se nachází ve velice atraktivní lokalitě na Šumavě. Jediným úskalím je doprava, proto budeme s největší pravděpodobností volit dopravu vlakem (cesta autobusem by výrazně navýšila cenu tábora, což nechceme)

Velice vám děkujeme za vaši důvěru, kterou jste nám projevili svěřením svých dětí a věříme, že jste byli vy i vaše děti spokojeni. I nadále se budeme snažit tábor vylepšovat. Na viděnou v příští tábornické sezoně :)

Vážení rodiče a příznivci našeho tábora,

týden tábora je za námi, píšeme tedy tradičně krátkou rekapitulaci. Ode dnešního dne jsme na chatě sami, dosud s námi byl jiný tábor. Budeme tedy mít pro všechny naše aktivity mnohem více prostoru. Ubytování i sociální zařízení dětí jsou čisté, udržované a vyhovují hygienickým normám, některé děti za pomoci více či méně "násilných" technik (bezúspěšně) nutíme k udržení úklidu. Děti statečně vzdorují... Jídlo je chutné a je ho dostatek. Pitný režim je zajištěn 24 hodin denně.

Počasí je poměrně proměnlivé, nejčastěji je však polojasno a dusno. I na chatě větráme téměř nepřetržitě. Ideálním oblečením jsou kraťasy a tričko s krátkým rukávem. Pravidelně pak kontrolujeme klíšťata.

Zahájili jsme etapovou hru "Za tajemstvím víly Izeríny". Hra je motivována místní legendou o víle Izeríně. Ke dnešnímu dni máme za sebou 6 etap. Důraz klademe na týmovou soudržnost, pohyb v přírodě a rozmanitost činností. Zbytek programu zajišťují oddílové programy, diskotéky, táborový oheň, výlety apod. Děti mají samozřejmě také dostatek volného času pro vlastní zábavu a relaxaci.

Nkolik dětí si přivodilo úraz (nejčastěji vymknutí kotníku). Všechny úrazy ošetřila táborová zdravotnice, případně jsme vyhledali odbornou pomoc. Žádný úraz není vážný. Úrazy jsou bohužel z velké části zapříčiněny nekvalitní obuví, kterou děti na táboře mají... Některé děti nemají také dostatek vhodného oblečení.

Některým zejména menším dětem se stýská po domově, ale zdařile se nám daří tyto občasné "bolístky" zažehnávat. Děti jsou pod nepřetržitým dohledem 24 hodin denně, chata je navíc v nočních hodinách uzamčena.

Vážení rodiče a příznivci našeho tábora,

první den je za námi, proto si dovolím krátké shrnutí.

Po příjezdu do tábora jsme děti ubytovali dle jejich požadavků (v rámci možností). Přednost měli ti, kteří měli v přihláškách vyplněný požadavek na ubytování. Děti prošly krátkým zdravotním filtrem, při kterém jsme neshledali žádný závažný problém. Chování dětí je dosud v normě, zatím se neobjevují ani žádné výraznější známky stesku po domově. V případě potřeby se děti mohou kdykliv obrátit na oddílového vedoucího a řešit s ním potenciální problém. Děti jsou pod dohledem 24 hodin denně. K dispozici je samozřejmě i zdravotnice, která zatím není příliš vytížená.

Od zítřejšího dne zahájíme celotáborovou etapovou hru, jejíž průběh budete moci sledovat v každodenním zpravodajství. Internet zatím funguje, předpokládáme, že alespoň obden webové stránky budeme aktualizovat.

V případě potřeby nás můžete kontaktovat, ideálně v době mimo program. Pokud nás nezastihnete, napište SMS se vzkazem a my vám zavoláme hned, jak to bude možné. Kontaktní telefonní číslo je 777 160 575.