Špičák 2016

Byli jste někdy na Šumavě? Že ne? Dopřejte tento zážitek alespoň svým dětem! Pro letošní rok jsme přichystali absolutní bombu!!! Tábor s veverkami v krásném horském hotelu Stella v jedné z nejatraktivnějších lokalit Národního parku Šumava v dosahu mnoha známých turistických pamětihodností... Z těchto důvodů bude letošní tábor zaměřen více turisticky. Většina zajímavých cílů je ve vzdálenosti do cca 5 km.

Nové sídlo tábora - horský hotel Stella se nachází v těsné blízkosti jednoho z nejvyšších vrcholů Šumavy, hory Špičák. Panenská příroda národního parku láká mnoho návštěvníků a ve všech ročních obdobích nabízí velké množství zážitků. Nepřeberné množství turistických tras, které se nacházejí v těsné blízkosti hotelu Stella, z něj činí ideální místo pro náš tábor s veverkami. Výlety k některému z nedalekých jezer - Černého a Čertova, putování za krásami majestátních hradů Rabí a Kašperku, pohledy z rozhleden Špičák a Pancíř nebo třeba muzeum Šumavy či železniční muzeum v Železné Rudě a Pohádková země v Hojsově Stráži jsou nezapomenutelné a všichni jejich návštěvníci si je dlouho uchovají v paměti.

Ačkoliv je Stella prioritně určena pro hotelovou klientelu, dostatek zázemí zde najde i náš tábor. Prostor okolo hotelu umožňuje hraní různých her, ale i klidné posezení u táborového ohně. Za hotelem je krásný čistý les.Kapacita tábora pro letošní rok je pouze 50 dětí. Vzhledem k velké vzdálenosti bude doprava do tábora a zpět realizována vlakem a zavazadla budou dětem odvezena autem.

Pro děti je již tradičně připraven pestrý a všestranně rozvíjející program, ze kterého si odnesou mnoho nevšedních zážitků a zkušeností, a nepoznají nudu. Samozřejmostí je tematicky zaměřená etapová hra a celodenní výlet. O vaše děti se již tradičně po celou dobu postarají spolehliví a prověření vedoucí Boženka, Petra, Renata, Jirka a Leoš. Zajištěna je samozřejmě i zdravotní péče.