Informace a organizační pokyny pro účastníky akce a jejich zákonné zástupce

UBYTOVÁNÍ:
Všechny děti budou ubytovány v pokojích ve zděné budově na pokojích po 2 - 4. Lůžkoviny jsou zajištěny.

STRAVOVÁNÍ:
Začíná svačinou v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Děti se budou stravovat v zařízené zděné jídelně. Bude podávána snídaně spolu s dopolední svačinou (ovoce, zelenina), oběd, odpolední svačina a večeře. Na požádání dostanou děti druhou večeři. Pitný režim je zajištěn po celý den.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ:
Odpovídá běžným standardům v souladu s platnými vyhláškami. Ve sprchách je k dispozici teplá voda, toalety jsou vybaveny běžnými hygienickými potřebami.

DOPRAVA:
Doprava je zajištěna vlakem z Pardubic a je zahrnuta v ceně tábora. Odjezd vlaku do tábora je v neděli 10. července 2016 v 9:58 hodin z vlakového nádraží v Pardubicích. Sraz účastníků je v 9:15 hodin na malém parkovišti vedle nádraží. Příjezd dětí z tábora v pátek 22. července 2016 je v cca 13:47 hodin tamtéž. Doprovod účastníků při cestě vlakem do tábora i zpět je zajištěn se zdravotníkem. Odvoz zavazadel bude zajištěn, děti si do vlaku vezmou pouze batůžek se svačinkou a pitím.

VYBAVENÍ DĚTÍ:
Veškerá zavazadla dětí označte visačkami se jménem a adresou. Dětem jednotlivé věci označte. Při výběru oblečení a vybavení upozorňujeme na možnost chladného a deštivého počasí. V chatě není možnost dětem prát prádlo ani ostatní ošacení. Doporučené vybavení na tábor je uvedeno níže. Je nutné, aby si děti přivezly vlastní šátek a čepici s kšiltem, které budou využívány (mimo jiné) i při hrách. Zvažte, zda je nezbytně nutné děti vybavit elektronikou a jinými cennostmi. Cenné věci (peníze, fotoaparáty, přehrávače, mobily apod.) je možné uschovat u oddílových vedoucích. Za ztrátu neuschovaných cenných věcí bohužel nemůžeme ručit. Všechny pokoje jsou standardně vybaveny. Používání mobilních telefonů bude v průběhu programu omezeno, protože často dochází ke ztrátám a poškozením. V době volna (viz režim dne) mohou děti používat mobilní telefon bez omezení. Doporučené kapesné je cca 350,- Kč. Sladkosti si mohou děti vzít, avšak v rozumném množství a s ohledem na teplé letní počasí. V kiosku budou mít možnost zakoupit si drobné občerstvení.

DŮLEŽITÉ POKYNY:
Každý účastník odevzdá před odjezdem na tábor tyto doklady: vyplněné Prohlášení (tzv. „bezinfekčnost“ - ne starší než 24 hodin - možno stáhnout na webu školy v sekci „formuláře”), prohlášení o způsobilosti (lékařské potvrzení ne starší než 1 rok), kopii kartičky zdravotní pojišťovny, zdravotní očkovací průkaz a užívané léky (označené jménem dítěte a způsobem užívání).

ADRESA TÁBORA:
Horský hotel Stella, jméno dítěte, Špičák 91, 340 04 Železná Ruda

Prosíme, abyste zvážili nutnost návštěv dětí. Rádi vás uvítáme, ale stesk zejména těch menších (a nenavštívených) dětí se pak obtížně zvládá. Návštěvy mohou narušit nejen celý táborový program, ale zároveň i hygienická opatření v táboře.

STANDARDNÍ VYBAVENÍ NA TÁBOR:

• 12x spodní prádlo
  • 12x ponožky (na turistiku nejsou vhodné nízké ponožky - ideálně přes kotník)
  • 5x tričko krátký rukáv
  • 3x tričko dlouhý rukáv nebo flanelová košile
  • 2x oděv na spaní
  • 3x kraťasy (případně i plavky)
  • 2x slabé tepláky nebo šusťáky
  • 2x silnější tepláky
  • 2x teplá mikina nebo svetr
  • 1x bunda šusťáková nepromokavá nebo pláštěnka (funknční, celistvá s kapucí)
  • 3x ručník nebo osuška
  • 1x pantofle na „doma”
  • 2x sportovní obuv (nejlépe šněrovací)
  • 1x pevné kotníkové boty (na túry)
  • 1x holínky nebo nepromokavé dostatečně naimpregnované boty)
  • 1x batůžek (do kterého se vejde pláštěnka, PET láhev, svačina)
  • 1x pevná PET láhev 0,5 – 1l
  • 1x brýle sluneční (popř. náhradní dioptrické)
  • NUTNÉ LÉKY V DOSTATEČNÉM MNOŽSTVÍ NA CELOU DOBU POBYTU
  • toaletní a hygienické potřeby (pasta na zuby, kartáček, mýdlo, šampón, sprchový gel, krém na ruce, jelení lůj, opalovací krém a repelentní přípravek)
  • hry pro volné chvíle (karty, stolní hry aj.)
  • psací potřeby, blok, pastelky
  • nůžky s kulatou špičkou
  • oblíbenou knihu
  • možno i pingpongovou pálku a míčky
  • DŮLEŽITÉ: 1x šátek a 1x čepice s kšiltem (užití i ke hrám!)