Zprávy vedení

21.7.2016

Vážení rodiče,

konec tábora je tady, proto krátká rekapitulace. V prvním týdnu tábora se příliš nevyvedlo počasí, většinu času jsme byli nuceni trávit na hotelu oddílovými nebo celotáborovými hrami. Ve druhém týdnu se počasí umoudřilo a mohli jsme tak zrealizovat kompletní program, který jsme pro děti měli připravený - celodenní výlet do Klatov, stezku odvahy, polodenní (odpoledně-večerní) výlet s úkoly na Špičák, Černé a Čertovo jezero, tradiční bojová hra "Safari" a další aktivity. Strava byla povětšinou chutná a v dostatečném množství, celodenní pitný režim byl zajištěn. Až na pár výjimek bylo chování dětí v normě, pár drobných "excesů" jsme řešili domluvou. Stesk dětí ve druhém týdnu byl (i díky počasí a nabitému programu) menší. Ve druhém týdnu se objevilo několik málo zdravotních obtíží a pár vymknutých kotníků. Lékařské ošetření jsme využili za celou dobu pobytu 2x (loni 9x).

Vážení rodiče, dovolte mi, abych Vám poděkoval za důvěru, kterou jste nám prokázali svěřením svých dětí na školní tábor s veverkami. Této důvěry se velice vážíme. Příští rok se bude tábor konat v jiné lokalitě, termín se pokuísme udržet podobný, jako letos. V pátek ve 13,47 hodin se můžete těšit na své ratolesti na pardubickém nádraží.

Leoš Šebela

10.7.2016

Vážení rodiče,

vzhledem k velkému zpoždění původního spoje jsme ráno přistoupili ke změně dopravce, abych stihli v Praze přípoj, což se nám povedlo. Táborníci dorazili na Špičák načas a v dobré pohodě. Po příchodu do tábora jsme dě+ti rozdělili do oddílů, následně se děti ubytovaly, v rámci možností dle přání. Vše zatím probíhá v pohodě, jen několika málo dětem se stýská. Doufáme, že dočasně. Ubytování je na táborové poměry velice nadstandardní, strava velice chutná. Vaří nám pan kuchař, který s námi byl předloni na táboře v Kořenově na chatě Zvonici. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením. Hotel velice čistý. Od zítřka zahájíme celotáborovou etapovou hru, jejíž téma je dosud tajemstvím... V případě potřeby nás můžete kdykoliv kontaktovat, ideálně v čase mimo program (viz režim dne). Děkujeme.

L. Šebela