Zprávy vedení

28.7.2010:

Vážení rodiče,

v průběhu posledních dvou dní jsme se potýkali s výpadkem internetu, tudíž nemohl být aktualizován web. Dalším důvodem byl náročný celodenní program, který končil až ve večerních hodinách. V případě potřeby jakýchkoliv informací Vám je velmi rád poskytnu na tel. č. 777 160 575, popřípadě se Vám ozvu později, nebudu-li v dosahu mobilního telefonu či budu-li mimo signál. Děkujeme Vám za telefonáty, které jsou doposud velmi pozitivní.

Dosud jsme nemuseli řešit žádný úraz (mimo lehkých oděrků, puchýřů, třísek a jednoho klíštěte). Program i nadále koncipujeme dle aktuální psychické i fyzické kondice dětí ale také podle stále se měnícího počasí. Děti (i ty menší) až na drobné výjimky nepláčou, již je "motivujeme" tím, že za pár dní odjíždíme domů a že už to určitě vydrží. Jejich žádosti o telefonování domů jsme "odehráli do ztracena", protože tyto hovory obvykle děti rozlítostní na delší dobu a jejich stesk se pak velmi obtížně zvládá.

Vracíme se již tento pátek, a to v cca 16 hodin na parkoviště u benzinové pumpy za OC Albert v Pardubicích. Nezapomeňte si své "bobánky" vyzvednout.

22.7.2010:

Vážení rodiče,

v průběhu posledních dvou dní (a zejména nocí) jsme řešili již 7 případů žaludečních nevolností s následným zvracením. Tuto nemilou událost jsme dnes vyřešili návštěvou místního dětského lékaře, který nás ujistil, že se nejedná o nic vážného, nýbrž že jsou děti přejedené. Jídla mají děti dostatek a je chutné (viz jídelníček). Bohužel se však mnoho dětí i přesto "dokrmuje" železnými (a v některých případech velmi nadměrnými) zásobami pamlsků a jiných laskomin z domova, což pak způsobuje tyto stavy. Lékař nám všem naordinoval jednodenní dietu. U nevolností postižených dětí tato dieta trvá až do úplného doléčení. Ukázalo se, že tyto žaludeční obtíže opravdu byly pouze krátkodobé a dětem je již lépe. Na tuto situaci jsme zareagovali začleněním většího počtu odpočinkových, relaxačních či fyzicky méně náročných aktivit v denním programu.

Stesk z počátečních dní na táboře již u většiny dětí ustoupil, jen některá malá děvčátka občas uroní nějakou tu slzičku, kterou však dokážeme bez větších potíží zvládnout. Děkujeme, že dětem příliš nevoláte, protože by to u nich (zejména těch menších) vyvolalo další stesk.

18.7.2010:

Vážení rodiče,

máme za sebou první "ostrý" den, proto krátká rekapitulace: Chata je čistá, jídlo dosud velmi chutné a v ideálním množství. Bohužel je tu zhoršený příjem telefonického signálu, proto se může stát, že ne vždy budeme na příjmu. O děti je postaráno 24 hodin denně. Program samozřejmě přizpůsobujeme počasí, které se má počínaje zítřkem opět zlepšovat. Několika děvčátkům se občas zasteskne, ale odloučení dobře snášejí, chlapci dosud zcela bez problémů.