Informace a organizační pokyny pro účastníky akce a jejich zákonné zástupce

UBYTOVÁNÍ:

Mladší děti budou ubytovány ve zděné budově, starší ve čtyřlůžkových chatkách. Lůžkoviny jsou zajištěny.

STRAVOVÁNÍ:

Začíná svačinou v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Děti se budou stravovat v zařízené zděné jídelně. Bude podávána snídaně spolu s dopolední svačinou (ovoce, zelenina), oběd, odpolední svačina a večeře. Na požádání dostanou děti druhou večeři. Pitný režim je zajištěn po celý den.

HYGIENICKÉ ZÁZEMÍ:

Bylo v roce 2010 modernizováno a odpovídá běžným standardům v souladu s platnými vyhláškami. Ve sprchách je k dispozici teplá voda, toalety jsou vybaveny běžnými hygienickými potřebami.

DOPRAVA:

Je zajištěna autobusem a je zahrnuta v ceně tábora. Sraz účastníků je v den odjezdu (sobota 14.7.2012) v 13 hod. na parkovišti za hypermarketem Albert (poblíž benzinové pumpy) u nádraží ČD v Pardubicích. Příjezd dětí z tábora v den návratu (pátek 28.7.2012) je v cca 13 hod. tamtéž.

VYBAVENÍ DĚTÍ:

Veškerá zavazadla dětí označte visačkami se jménem a adresou. Do zavazadel vložte seznam věcí. Dětem jednotlivé věci označte. Při výběru oblečení a vybavení upozorňujeme na možnost chladného a deštivého  počasí. V rekreačním středisku není možnost dětem prát prádlo ani ostatní ošacení. Doporučené vybavení na LDT je uvedeno v příloze. Je nutné, aby si děti přivezly šátek a čepici s kšiltem. Tyto věci budou využívány v rámci táborových her. Cenné věci (peníze, šperky, fotoaparáty, přehrávače, mobily apod.) je možné uschovat u hlavního vedoucího. Za ztrátu neuschovaných cenných věcí se neručí. Na pokojích v budově je elektrické světlo a jedna elektrická zásuvka, s čímž souvisí omezená možnost nabíjení mobilních telefonů. Jejich přítomnost samozřejmě zakázána není, ale použití v průběhu táborového programu bude omezeno, protože dochází k častým ztrátám a poškozením. Doporučené kapesné je cca 300,- Kč. Sladkosti si mohou děti vzít, avšak v rozumném množství a s ohledem na teplé letní počasí. V kiosku budou mít děti možnost zakoupit si drobné občerstvení.

DŮLEŽITÉ POKYNY:

Každý účastník odevzdá před odjezdem na tábor tyto doklady: vyplněné Prohlášení (tzv. „bezinfekčnost" - ne starší než 24 hodin), prohlášení o způsobilosti (lékařské potvrzení ne starší než 1 rok), kopii kartičky zdravotní pojišťovny, zdravotní očkovací průkaz, užívané léky (označené jménem dítěte a způsobem užívání).

Prosíme Vás, abyste zvážili nutnost návštěv dětí. Rádi Vás uvítáme, ale stesk zejména těch menších (a nenavštívených) dětí se pak obtížně zvládá. Návštěvy mohou narušit nejen celý táborový program, ale zároveň i hygienická opatření v táboře.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ NA LDT:

• 8-16x spodní prádlo
  • 10x ponožky slabé
  • 5x ponožky teplé
  • 5x tričko krátký rukáv
  • 3x tričko dlouhý rukáv nebo flanelová košile
  • 2x oděv na spaní
  • 3x trenýrky nebo kraťasy
  • 1x plavky
  • 2x slabé tepláky nebo šusťáky
  • 2x silnější tepláky nebo šusťáky
  • 2x teplá mikina nebo svetr
  • 1x bunda šusťáková impregnovaná
  • 1x čepice s kšiltem (důležité, užití i ke hrám!)
  • 1x pantofle
  • 2x sportovní obuv
  • 1x kožené boty pevné kotníkové
  • 1x holínky
  • 3x ručník
  • 1x osuška
  • 1x kapesní svítilna s náhradními bateriemi
  • 1x pláštěnka (fuknční, celistvá s kapucí)
  • 1x batůžek (do kterého se vejde pláštěnka,  PET láhev, svačina)
  • 1x pevná PET láhev 0,5 – 1l
  • 1x brýle sluneční (popř. náhradní dioptrické)
  • Toaletní a hygienické potřeby (pasta na zuby, kartáček, mýdlo, krém na ruce, jelení lůj, šampón, opalovací krém a repelentní přípravek)
  • psací potřeby, poznámkový blok, pastelky
  • dopisní papíry a poštovní známky
  • kolíčky (10ks), kapesní nůž, provázek (5m)
  • nůžky s kulatou špičkou
  • hudební nástroj (pokud na něj hraješ)
  • hry pro volné chvíle (karty, stolní hry aj.)
  • oblíbenou knihu
  • možno i pingpongovou pálku a míčky
  • nutné léky v dostatečném množství na celou dobu pobytu