Zprávy vedení

14.7.2013:

Vážení rodiče,

uběhla polovina tábora, proto přišel čas na krátkou rekapitulaci. Až na pár drobných úrazů jsou všichni táborníci zdrávi a bez jakýchkoli komplikací. Velké věkové rozdíly mezi dětmi (téměř tři čtvrtiny táborníků jsou do deseti let) se nijak neprojevují, zejména při celotáborové hře si děti navzájem pomáhají a povzbuzují se, což je patrné i z četných fotografiíí ve fotogalerii. Program je šitý na míru dle aktuálního stavu táborníků. První týden byl spíše zahřívací, v druhém týdnu nás čeká několik dalších etap celotáborové hry, návštěva musherů (psích spřežení), vyjížďky na koních pro starší děti, dále tradiční čtyřkolky a pár překvapení pro naše táborníky. Doposud jsme nemuseli řešit žádné zásadnější výchovné problémy. Některým malým dětem se trošičku zastestkne po Vás, rodičích, a občas se objeví i pár slziček. Děkujeme Vám také za dopisy a zprávičky, které nám do tábora či na mail posíláte.

Leoš Šebela, hlavní vedoucí tábora

8.7.2013:

Vážení rodiče,

včerejší příjezd dětí proběl bez komplikací. Všechny děti prošly zdravotním filtrem. Dle Vašich požadavků (a naší znalosti dětí) jsme děti rozdělili do oddílů a ubytovali je. Starší chlapci a 3 děvčata jsou ubytováni na chatkách, zbytek dětí na pokojích v chatě. Ubytování je v pořádku, jídlo chutné a v ideálním množství, pitný režim je zajištěn. O děti je postaráno 24 hodin denně. Program přizpůsobujeme aktuálnímu stavu dětí. Aby se zejména mladší děti aklimatizovaly, "naordinovali" jsme na první dva dny spíše oddílové programy se svými vedoucími. K našemu velkému překvapení snášejí i ty nejmenší děti odloučení prozatím velice dobře, ukáplo jen pár slizeček. V tomto případě je lepší děti spíše nekonaktovat. Z důvodu ochrany majetku mají děti povoleno používání mobilních telefonů pouze na budově, a to na svých pokojích. Nedochází pak k jejich ztrátám či poškozením.

Leoš Šebela, hlavní vedoucí tábora